Oyuncu

Samuel L. Jackson

Paws of Fury: The Legend of Hank
5.7
2022

Hikaye hain kedi savaş ağasının çöp kutusu haline gelen bir kasabayı kurtarmak için mücadele eden bölük pörçük genç köpek etrafında döner.

Kategori: Animasyon, Aksiyon, Komedi

Süre: 98 dak.

5.7 IMDB Puanı 6671 İzlenme
Is That Black Enough for You?!?
7
2022

Ünlü senarist ve film tarihçisi Elvis Mitchell'ın imzasını taşıyan YETERİNCE SİYAH MIYIZ?!? hem bir belgesel hem de son derece kişisel bir deneme niteliği taşıyor. Film, sinema zanaatını ve sinemanın gücünü sıklıkla göz ardı edilen bir bakış açısıyla inceliyor ve sinema tarihi açısından dönüm noktası niteliğindeki 1970'lerde gösterime giren filmlere Afrika kökenli Amerikalıların sunduğu katkıları gözler önüne seriyor. Belgesel, bu bakış açısının filmler ve popüler kültür üzerindeki etkisini ayrıntılı bir şekilde ele alıyor. Filmlere yazılmış bir aşk mektubu niteliği taşıyan yapım, yanıtlanması şöyle dursun şimdiye kadar hiç sorulmamış soruları gündeme getiriyor. Yönetmen Charles Burnett, Samuel L. Jackson, Whoopi Goldberg, Laurence Fishburne ve Zendaya gibi önemli sanatçıların görüşlerine yer veren belgesel, göz kamaştıran ve ilham kaynağı olan yaratıcılara ve filmlere benzersiz bir bakış açısı sunuyor. Böylelikle sinemanın erken dönemlerine dönerek siyahi bireylerin temsilinin geçmişine ve kökleriyle gurur duyan bir siyahiliğe tanık olmanın kültürel etkisine ışık tutuyor. Yapımcılığını Steven Soderbergh, David Fincher, Angus Wall ve Ciara Lacy'nin üstlendiği YETERİNCE SİYAH MIYIZ?!?, Mitchell'ın ilk yönetmenlik denemesi olarak dikkat çekiyor.

Kategori: Belgesel

Süre: 135 dak.

7 IMDB Puanı 2191 İzlenme
Spiral: From the Book of Saw
5.2
2021

Spiral: From The Book Of Saw, şehirde yaşanan dehşet verici cinayetleri araştırmakla görevlendirilen iki dedektife odaklanıyor. Kıdemli bir dedektif olan Zeke Banks ve onun çaylak ortağı olan William Schenk, şehirde yaşanan korkunç cinayetleri soruşturmakla görevlidir. Dehşet veren cinayetlerin gizemini ortaya çıkarmaya çalışan Zeke, soruşturmayı ilerlettikçe kendisini katilin oyununun merkezinde bulur.

Kategori: Suç, Korku, Gizem

Süre: 93 dak.

5.2 IMDB Puanı 4446 İzlenme
The Protégé
6.1
2021

Anna ve Rembrandt, gizemli bir geçmişe sahip olan dünyanın en önde gelen suikastçılarından ikisidir. Yıllarca iki suikastçı yüksek profilli sözleşmeler için rekabet eder. Ancak Anna’nın akıl hocası olan Moody’nin öldürülmesi, işlerin karışmasına neden olur. Bunun üzerine iki rakip, Moody’nin katilini bulmak ve onun intikamını akmak için ittifak kurar.

Kategori: Aksiyon, Gerilim

Süre: 109 dak.

6.1 IMDB Puanı 5567 İzlenme
Hitman's Wife's Bodyguard
6.1
2021

Hitman's Wife's Bodyguard, birçok kez kendisini öldürmeye kalkışan tetikçi Darius'u korumak zorunda kaldığı görevin akabinde yaptığı işi sorgulamaya başlayan Michael'ın, bu kez Darius'un eşi Sonia tarafından elini çektiği dünyaya geri çekilmesini ve sonrasında gelişenleri konu ediniyor.

Kategori: Aksiyon, Komedi, Suç

Süre: 100 dak.

6.1 IMDB Puanı 13807 İzlenme
Death to 2020
6.8
2020

2020 yıl black mirror yapmıcılarının bile asla hayal edemeyeceği şekilde felaketlerle dolu bir sene olarak akıllara kazındı. Ama bu ufak dokunuşlarla çok farklı bir hale gelebilir, yapımcılarımız 2020de geride buraktığımız ve hala devam eden ürkütücü yılın felaketlerini sizlere anlatacaklar. belgesel tadındaki bu komedi 12 ayın gerçek arşiv görüntülerinden dünyanın en hayali seslerinide sizler için bir araya getirecek.

Kategori: Komedi

Süre: 70 dak.

6.8 IMDB Puanı 3360 İzlenme
The Last Full Measure
6.8
2020

Film, Pentagon görevlisi Scott Huffman'ı temel alıyor. Huffman ve karşısındaki bürokratlar arasında, Vietnam'da Amerikan askerlerinin hayatını kurtarmak için canını feda eden Hava Kuvvetleri doktoru William Pitsenbarger'ın Onur Madalyası için mücadele veriliyor. Huffman madalyanın doktorda kalması için mücadele ederken, bürokratlar ise madalyayı geri almak istiyorlar.

Kategori: Dram, Savaş

Süre: 116 dak.

6.8 IMDB Puanı 3763 İzlenme
Life Itself
6.8
2018

Romantik komedi filmi Life Itself, Altın Küre ödüllü Oscar Isaac ve fenomen medikal dizi House'ın asi 13'ü Olivia Wilde'ın canlandırdığı bir çift etrafında örülüyor. Filmde, New York'tan İspanya'ya kadar insanların yaşamları, farklı nesiller boyunca kesişiyor. Çift, New York'un sokaklarından, İspanyol kırsalına kadar hem yıllarda hem de kıtalarca süren çok nesilli bir aşk hikayesine öncülük ederken, tek bir olay ile hikayenin bütün karakterlerini de birbirine bağlıyor.

Kategori: Dram, Romantik

Süre: 117 dak.

6.8 IMDB Puanı 7054 İzlenme
Big Game
5.4
2015

Dan Smith'in aynı adı taşıyan eserinden beyazperdeye uyarlanan filmde, Amerikan Başkanı'nın uçağı Air Force One, teröristler tarafından vurulur, ancak başkan William Moore (Samuel L. Jackson) uçaktan bir kapsülün içinde sağ olarak kurtulur. Ancak bulunduğu yer ıpıssız bir ormanın ortasıdır ve yakınlarda onu kurtarabilecek hiçbir insan bulunması mümkün görünmemektedir. Ancak 13 yaşındaki Oskari (Onni Tommila) o bölgede avlanmaktadır. Teröristler halen başkanın peşindedir ve başkanın hayatta kalabilmesi için yeni ortağıyla maceralı bir yolculuk yaşaması gerekmektedir. Başrolde Samuel L. Jackson ve Ray Stevenson gibi isimlerin yer aldığı filmde; Mehmet Kurtuluş'un da rolü bulunuyor. | Gönderen: Tankut39

Kategori: Aksiyon, Macera

Süre: 90 dak.

5.4 IMDB Puanı 4489 İzlenme
Zambezia
5.7
2012

Zambezia... Her türden kuşu barındıran rengârenk bir şehir, bir yaşam alanı... Annesi Amai'nin ölümünden sonra, babası Tendai ile birlikte yaşayan kahramanımız Kai, artık kendi ayakları üzerinde durmaya karar verir. Her yetişkin gibi yuvadan ayrılmak ister. Göklerde özgürce süzülebileceği Zambezia'nın yolunu tutar. Ne var ki, kötü kalpli Budzo da Zambezia halkı için hain planlar yapmaktadır ve marabutları da amacına alet etmek ister. Zambezia'ya vardığında sadece bir yabancı olan Kai, burada bir yandan Zoe ve Ezee gibi güzel arkadaşlar edinirken diğer yandan bilge Sekhuru'dan geçmişi hakkında bilmediği şeyler öğrenir. Küçük Kai ve arkadaşları Zambezia için el ele verip, Budzo'ya karşı amansız bir mücadele yürütürler.

Kategori: Animasyon, Macera, Komedi

Süre: 83 dak.

5.7 IMDB Puanı 3473 İzlenme