Oyuncu

Martina Gedeck

The Girl King
5.8
2015

Descartes'in fikirlerinden esinlenerek ülkesini yönetmeye çalışan İsveç Kraliçesi Kristina'nın gerçek hayatından uyarlanan bir yapıt. İsveç Kraliçesi Kristina 6 yaşındayken tahta çıkmıştır. Büyüdükçe bir yandan ülkesindeki muhafazakar düşünceyi değiştirmek için reformlar yapmaya çalışırken, bir yandan da özel hayatını yaşamasına izin vermeyen toplumsal baskıya karşı direnmek durumunda kalır.

Kategori: Biyografi, Dram, Tarih

Süre: 106 dak.

5.8 IMDB Puanı 2899 İzlenme
Night Train to Lisbon
6.8
2013

Raimund, düzenli ama monoton hayatını kanıksamış bir Latince öğretmenidir. Kırmızı paltolu bir kadını tam nehre atlayacakken kurtarınca, kadın da onun hayatını kurtarır. Anlık bir kararla kadının binmesi gereken trene bindiğinde, kendini Lizbon´da, kadının okuduğu kitabın yazarının peşinde bulur. Raimund, takıntılı bir dedektif gibi parçaları birleştirdiğinde, 1970´lerin faşist Salazar Lizbon´unda bir arkadaşlık, ihanet, baskı ve devrim hikâyesi oluşturacaktır. Pascal Mercier´in uluslararası çoksatan romanından uyarlanan Lizbon´a Gece Treni, ülkeler ve tarih arasında dolaşan polisiye bir yapboz, romantik bir dram.

Kategori: Gizem, Romantik, Gerilim

Süre: 111 dak.

6.8 IMDB Puanı 3540 İzlenme
Die Wand
6.7
2012

2012 Berlin Kiliseler Birliği Ödülü Dışarıda hava buz gibi; içeride, av kulübesinde bir kadın, kâğıdının son sayfasına daracık satırlar sığdırmaya çalışıyor. Yüzündeki ifade, kaderini yansıtıyor: Bu kadın, keyif için değil, aklını kaybetmemek için yazıyor. Bir süre önce, köpeğiyle birlikte burada yalnız kalan kadının Avusturya dağlarındaki bu kulübeyi terk edememesi için tek bir sebep var: Çünkü görünmez bir duvar onu engelliyor. Marlen Haushofer'in kült romanından uyarlanan bu çağdaş Robinson Crusoe öyküsü, yalnızlık ve hayatta kalmaya dair özgün bir deneyim sunuyor.

Kategori: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Süre: 108 dak.

6.7 IMDB Puanı 5816 İzlenme
Das Leben der Anderen
8.4
2006

Politik gerilim ve hümanist drama “Başkalarının Hayatı”, Glasnost’un ve Berlin Duvarı’nın yıkılışından beş yıl önce 1984 Doğu Berlin’inde başlar ve izleyiciyi iki Almanya’nın birleştiği 1991 yılına kadar götürür. “Başkalarının Hayatı”nda Doğu Almanya’nın çok güçlü gizli polis örgütü Stasi için çalışan Yüzbaşı Gerd Wiesler’in yavaş yavaş oluşan düş kırıklığı anlatılır . Michael Haneke’nin ‘Funny Games’indeki başrolü Costa-Gavras’ın ‘Amen’indeki Dr. Mengele rolüyle tanınan Ulrich Mühe’nin oynadığı Yüzbaşı Gerd Wiesler’in görevi, ünlü oyun yazarı ve sanatçı çift Georg Dreyman (Sebastian Koch) ve Christa-Maria Sieland’ı (Martina Gedeck) gizlice gözetleyip ihbar etmektir. Kısaca GDR adıyla bilinen eski Demokratik Almanya Cumhuriyeti (Doğu Almanya) hükümeti, çöküşünden beş yıl önce iktidarını ancak son derece acımasız bir kontrol ve gözetleme sistemiyle sürdürebilecek noktaya gelmiştir. Stasi adlı gizli polis servisine bağlı binlerce muhbirin yaptığı ihbarlar sonucunda 17 milyon nüfuslu ülkede 200 bin kişi fişlenerek dosyası tutulmuştur. Hükümetin ve Stasi’nin hedefi, “başkalarının hayatları” hakkında her şeyi bilmektir. İşine çok bağlı bir Stasi polisi ve uzman sorgu yargıcı olan Wiesler, ünlü oyun yazarı Georg Dreyman’la ilgili kanıt toplama görevini üstlenir. Devlet Güvenlik Kültür Departmanı başkanı Yarbay Anton Grubitz’in (Ulrich Tukur), Dreyman’ın yeni oyununun galasına Wiesler’ı davet etmesiyle birlikte bu görev başlar. Gala gecesine katılanlar arasında Bakan Bruno Hempf de (Thomas Thieme) vardır. Bakan Hempf gala sırasında Grubitz’e başarılı oyun yazarının SED’e sadakatinden kuşku duyduğunu söyler ve geniş boyutlu bir gözetleme operasyonuna onay vereceğini açıklar. Kendi politik geleceğini aydınlatmaya istekli olan Grubitz, insanların tek tek izlenmesini içeren ve “Etkin Prosedür” adıyla bilinen yakın izleme prosedürünü uygulayacağına dair söz vererek operasyonun sorumluluğunu üzerine alır. Öte yandan Wiesler da, Dreyman’ın partiye yeteri kadar sadık olamayacağı konusunda onlarla aynı fikirdedir.

Kategori: Dram, Gizem, Gerilim

Süre: 137 dak.

8.4 IMDB Puanı 11456 İzlenme
Anni felici
6.3
2013

Küçük Dario?nun anlatıcı görevini üstlendiği bu yolculukta sorunlu bir ailenin dünyasına dalıyoruz. Dario?nun babası Guido, narsist eğilimli, bir türlü istediği başarıya ulaşamayan

Kategori: Dram, Romantik

Süre: 106 dak.

6.3 IMDB Puanı 1833 İzlenme
Agnosia
5.4
2010

Joana Prats Agnosia hastalığına sahip genç bir kadındır.Agnosia hastalığı; duyularda herhangi bir bozukluk olmamasına rağmen sinir sisteminin belirli bir yerindeki doku bozukluğundan ileri gelen görsel algıyı etkileyen sinirsel bir hastalıktır. Babasının şiddetli ölümünden sonra ona ait olan işleriyle ilgili önemli bir sırrı bilen belki de tek kişi olması filme biraz heyecan katmaktadır. Joana'nın saklamış olduğu bu sırrı öğrenmek isteyen 2 kişi daha vardır.

Kategori: Dram, Gerilim

Süre: 105 dak.

5.4 IMDB Puanı 1145 İzlenme
Das Tagebuch der Anne Frank
6.7
2016

Gerçek olaylara dayanan film, İkinci Dünya Savaşı döneminde Yahudi bir genç kız olan Anne Frank'in acı dolu hikayesi anlatılıyor.

Kategori: Dram

Süre: 128 dak.

6.7 IMDB Puanı 2689 İzlenme
Jew Suss: Rise and Fall
6.1
2010

Bu karmaşık tarihsel drama, Nazi propagandacısı Joseph Goebbels tarafından 1940 Yahudi aleyhtarı Yahudi Suss filminde oynamasını emreten aktör Ferdinand Marian'ın (Tobias Moretti) hikayesini anlatıyor. İşbirliğine rağmen, Ferdinand'ın eylemlerinin beklenmedik maliyetleri var. Ferdinand'ın Yahudi karısı Anna (Martina Gedeck) bir toplama kampına gönderilir ve II.Dünya Savaşı yoğunlaştıkça Nazilere karşı isyan ederek kariyerinin yok olmasına yol açar.

Kategori: Biyografi, Dram, Savaş

Süre: 114 dak.

6.1 IMDB Puanı 187 İzlenme
The Door
6.5
2012

Bu, iki kadın, bir yazar ve hizmetçisi arasındaki özel bir ilişkinin öyküsüdür.

Kategori: Dram

Süre: 97 dak.

6.5 IMDB Puanı 101 İzlenme