Oyuncu

Stig Henrik Hoff

Kampen om Narvik
7
2022

Nisan 1940. Dünyanın gözü Hitler'in savaş makinesi için gerekli olan demir cevherinin kaynağı olan kuzey Norveç'te küçük bir kasaba olan Narvik'e dikildi. İki ay süren şiddetli kış savaşı boyunca, Alman lider ilk yenilgisine uğrar.

Kategori: Dram, Tarih, Savaş

Süre: 108 dak.

7 IMDB Puanı 10611 İzlenme
Glass Dolls
5.2
2014

Bir anne, öğrencisi kızı Lisa'nın kaybolduğunu bildirir, ancak dedektif Aslak Eira çok az bilgi alır ve bir gölde bulunur. Ne kadar çok araştırırlarsa, o kadar az anlıyorlar. Sonra Lisa'nın en iyi arkadaşı da kaybolur.

Kategori: Dram, Gizem, Gerilim

Süre: 92 dak.

5.2 IMDB Puanı 379 İzlenme
The Thing
6.2
2011

Kate, Antartika'da buzulların içine gömülmüş bir uzay gemisi bulan Norveçli bilim adamlarına dahil olur. Çok uzun bir süre önce çarpışmanın etkisiyle ölen bir yaratık bulur. Fakat buldukları ŞEY uyanmak üzeredir. Kate takımın hayatını kurtarmak için pilotu Carter ile işbirliği yapar. Lakin ŞEY dokunduğu her şeyi taklit edebilmekte ve insanları birbirine düşürmektedir.

Kategori: Korku, Gizem, Bilim Kurgu

Süre: 103 dak.

6.2 IMDB Puanı 5138 İzlenme
Max Manus
7.3
2008

Max, Finlandiya'da komünistlerle çarpıştıktan sonra Nazi yönetimindeki Norveç'e döner. Nazilerle mücadele eden Norveç direnişine katılır. Max yakalanınca İskoçya'ya kaçar. Norveç'e döndükten sonra ise büyük bir göreve kalkışır. Alman gemilerini bombalayacaktır.

Kategori: Aksiyon, Biyografi, Dram

Süre: 118 dak.

7.3 IMDB Puanı 3889 İzlenme
Kraftidioten
7.1
2014

2014 Festroia (Portekiz) En İyi Yönetmen Kan davası gütmek basit değildir, hele hele bir refah ülkesinde yaşarken? Norveç?in dağlarında kar küreyici süren Nils, öyle örnek bir vatandaştır ki Yılın Vatandaşı Ödülü?ne bile layık görülür. Oğlunun aşırı dozdan öldüğü haberini aldığında, bu iddiaya inanmaz ve kendince bu ?cinayetin? faillerini bulmaya yemin eder Adaleti eline alınca Norveçli vegan gangster ?Kont? ile Sırp mafya babası ?Papa? arasında bir savaş çıkartmış olur. Sürpriz olaylar ve biraz da acemi şansı sayesinde Nils kimliği meçhul bir yeraltı kahramanına dönüşecektir. Sinema ve reklam filmi yönetmeni Hans Petter Moland?ın çektiği bu kapkara komedi-aksiyon, Berlin Film Festivali?nde prömiyerini yaptı.

Kategori: Aksiyon, Komedi, Suç

Süre: 116 dak.

7.1 IMDB Puanı 2254 İzlenme
Into the White
7.1
2012

İngiliz ve Alman pilotlar birbirlerini vurur ve daha sonra kendilerini aynı kulübede bulurlar. Norveç’in vahşi doğasında zorlu kış koşullarına dayanabilmek için, bir arada kalmak zorundadırlar. Işte bu, uzun ve benzeri görülmemiş bir dostluğun başlamasına neden olacaktır.

Kategori: Aksiyon, Biyografi, Dram

Süre: 104 dak.

7.1 IMDB Puanı 4197 İzlenme
Gnade
6.7
2012

Norveç'in kuzeyine göç eden bir çiftin ve çocuklarının hikayesini anlatıyor... Alman ve göçebe bir aile, buz denizinin kıyısına yeni bir başlangıç yapma umuduyla taşınırlar. Ailenin üyelerinden Niels, Maria ve oğul Markus, Norveç'teki bir festivalde yeni bir varlık kurmanın hayalini kurmaktadırlar. Ancak hayat onlara yepyeni sürprizler hazırlamakla meşguldür.

Kategori: Dram

Süre: 132 dak.

6.7 IMDB Puanı 983 İzlenme
Birkebeinerne
6.1
2016

Hikayesi 1130-1240 seneleri arasında sürekli isyanlarla geçen gerçek Norveç tarihinden alınan filmde, yıl 1204'tür ve Norveç iç karışıklıklarla kasıp kavrulmaya devam etmektedir. Norveç Kralı ve çok fakir olduklarından akçaağaç kabuklarından yaptıkları ayakkabıları giydikleri için Birch Legs olarak adlandırılan grup, zafer kazanmak için herşeyi yapabilecek kilise piskoposunun adamlarına karşı savaşmaktadırlar. 2 yıl sonra 1206'da kral ölüm döşeğindedir ve geriye bırakabildiği tek varisi küçük yaştaki gayrimeşru oğlu Håkon Håkonsson'dur ve krallığın yarısı o bebeğin kellesini istemektedir. Fakat Skjervald ve Torstein adlarındaki iki Birch Legs savaşçısı hayatları pahasına bu veliaht prensi korumaya kararlıdırlar. İki savaşçı ve bebek çetin Norveç kışında ülkenin tarihini değiştirecek tehlike dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Kategori: Aksiyon, Dram, Tarih

Süre: 99 dak.

6.1 IMDB Puanı 2406 İzlenme