Oyuncu

Ulrich Tukur

Rommel
6.6
2012

Alman Mareşal Erwin Rommel'in hayatındaki son yedi ayın hikayesi.

Kategori: Aksiyon, Biyografi, Dram

Süre: 120 dak.

6.6 IMDB Puanı 947 İzlenme
Solaris (2002)
6.2
2002

Psikiyatrist Chris Kelvin Solaris gezegenine yakın bir uzay istasyonuna gönderilir. Gelir gelmez istasyon komutanı olan arkadaşının kendini öldürdüğünü ve geride kalan iki bilim adamının da son derece depresif bir halde olduğunu görür. Hiçbiri olayı çözmekte Chris'e yardımcı olamaz. Ancak, Chris'e uyumadan dayanmasını tavsiye ederler. Bir süre sonra uykuya dalan Chris kendini tüm karmaşanın ortasında bulur. Eski karısı Rhea yanındadır. Önce bunun bir halüsinasyon olduğunu düşünür, ve onu uzay boşluğuna yollar. Ertesi gün uyandığında Rhea yine yanındadır. Aslında, Solaris gezegeni uyku sırasında hafızayı okuyup insanların kaybettikleri ve özledikleri kişileri onlara ziyaretçi olarak geri yollamaktadır. Görünenle gerçeğin farklı olduğunu bilse de Kelvin kendini görüntünün büyüsüne kaptırmaktan alıkoyamayacaktır

Kategori: Dram, Gizem, Romantik

Süre: 99 dak.

6.2 IMDB Puanı 3692 İzlenme
When Pigs Have Wings
7
2011

Gazze'de balıkçılık yapan Cafer, İsrail'in açık denizde balık avlamalarını yasaklaması sebebiyle istediği miktarda balığı bir türlü avlayamadığından, ister istemez geçim derdi çekmektedir. Günderleden bir gün ağına bir domuz takılır. Önce ne yapacağını şaşıran Cafer, yokluğun da etkisiyle, domuzu paraya çevirmenin yollarını aramaya başlar. Fakat işi hiç de basit değildir. Çünkü domuz, müslümanlar arasında olduğu gibi museviler arasında da istenmeyen bir hayvandır.

Kategori: Komedi

Süre: 98 dak.

7 IMDB Puanı 1399 İzlenme
Nordwand
7.4
2008

Almanya, 1936 yazı: Çocukluk günlerinden bu yana arkadaş olan Toni ve Andi bilhassa bir dağla, “ölü taraf” olarak da adlandırılan kuzey tarafı daha fethedilmemiş Eiger Dağı’yla ilgilenmektedir. İki dost hala yapabileceklerine ikna olmuştur ve şayet başarırlarsa yalnızca özlemini duydukları toplumsal takdiri kazanmakla kalmayacaklar, Olimpiyat altın madalyasına da göz kırpacaklardır. Kuzey tarafının yamacındaki hazırlıkları esnasında Toni’nin sevdiği ilk kadın Luise’le karşılaşırlar. Bir gazeteci olan Luise, sadık Nazi muhabiri Arau’yla beraber Toni ve Andi’nin denemelerini haber yapmak için buradadır. Aralarındaki ateş tekrar alevlenmiştir, fakat Luise Arau’ya karşı da bir çekim hissetmektedir. Toni, Avusturyalı Willy ve Endi’yle tanışacakları kuzey kısmına Andi’yle beraber tırmanmaya başladığında umutsuzluk içindedir. Başta her şey iyi gider ve hızlı bir ilerleme kaydederler. Eiger’ın yamacındaki Grand Hotel’in terasında bulunan seyirciler, uluslararası basın ve sonunda Toni’nin kendisi için tek erkek olduğunu anlayan Luise dört dağcıyı teleskoplarından hevesle izlemektedir. Fakat dağcılar için işler kontrolden çıkmaya başlar: Hava değişmiş ve Willy yaralanmıştır. Aniden, yine dağ kazanacakmış gibi görünür. Ve kuzey tarafında hayatta kalmak için dramatik bir savaş verilirken Luise de hayatının aşkını kurtarmak içini yola çıkar. Zamana ve doğanın güçlerine karşı bir yarış başlamıştır.

Kategori: Macera, Biyografi, Dram

Süre: 126 dak.

7.4 IMDB Puanı 4538 İzlenme
Largo Winch II
6.1
2011

W Group'a CEO'su olarak atanan Largo Winch şirketi satıp, geliri insanı yardım kuruluşu kurmak için harcayacağını söylediği gün insanlık suçu işlediği yönünde suçlamalara maruz kalır. Largo Winch karşısındaki güç odaklarına karşı savaş açıp suçsuzluğunu kanıtlamaya kararlıdır.

Kategori: Aksiyon, Macera, Gerilim

Süre: 114 dak.

6.1 IMDB Puanı 4079 İzlenme
Das Leben der Anderen
8.4
2006

Politik gerilim ve hümanist drama “Başkalarının Hayatı”, Glasnost’un ve Berlin Duvarı’nın yıkılışından beş yıl önce 1984 Doğu Berlin’inde başlar ve izleyiciyi iki Almanya’nın birleştiği 1991 yılına kadar götürür. “Başkalarının Hayatı”nda Doğu Almanya’nın çok güçlü gizli polis örgütü Stasi için çalışan Yüzbaşı Gerd Wiesler’in yavaş yavaş oluşan düş kırıklığı anlatılır . Michael Haneke’nin ‘Funny Games’indeki başrolü Costa-Gavras’ın ‘Amen’indeki Dr. Mengele rolüyle tanınan Ulrich Mühe’nin oynadığı Yüzbaşı Gerd Wiesler’in görevi, ünlü oyun yazarı ve sanatçı çift Georg Dreyman (Sebastian Koch) ve Christa-Maria Sieland’ı (Martina Gedeck) gizlice gözetleyip ihbar etmektir. Kısaca GDR adıyla bilinen eski Demokratik Almanya Cumhuriyeti (Doğu Almanya) hükümeti, çöküşünden beş yıl önce iktidarını ancak son derece acımasız bir kontrol ve gözetleme sistemiyle sürdürebilecek noktaya gelmiştir. Stasi adlı gizli polis servisine bağlı binlerce muhbirin yaptığı ihbarlar sonucunda 17 milyon nüfuslu ülkede 200 bin kişi fişlenerek dosyası tutulmuştur. Hükümetin ve Stasi’nin hedefi, “başkalarının hayatları” hakkında her şeyi bilmektir. İşine çok bağlı bir Stasi polisi ve uzman sorgu yargıcı olan Wiesler, ünlü oyun yazarı Georg Dreyman’la ilgili kanıt toplama görevini üstlenir. Devlet Güvenlik Kültür Departmanı başkanı Yarbay Anton Grubitz’in (Ulrich Tukur), Dreyman’ın yeni oyununun galasına Wiesler’ı davet etmesiyle birlikte bu görev başlar. Gala gecesine katılanlar arasında Bakan Bruno Hempf de (Thomas Thieme) vardır. Bakan Hempf gala sırasında Grubitz’e başarılı oyun yazarının SED’e sadakatinden kuşku duyduğunu söyler ve geniş boyutlu bir gözetleme operasyonuna onay vereceğini açıklar. Kendi politik geleceğini aydınlatmaya istekli olan Grubitz, insanların tek tek izlenmesini içeren ve “Etkin Prosedür” adıyla bilinen yakın izleme prosedürünü uygulayacağına dair söz vererek operasyonun sorumluluğunu üzerine alır. Öte yandan Wiesler da, Dreyman’ın partiye yeteri kadar sadık olamayacağı konusunda onlarla aynı fikirdedir.

Kategori: Dram, Gizem, Gerilim

Süre: 137 dak.

8.4 IMDB Puanı 11455 İzlenme
Amen
7.2
2002

II. Dünya Savaşı esnasında Yahudilerin çektikleri sıkıntıları konu alan filmde, bir Alman SS subayının (Kurt Gerstein) gördükleri karşısında vicdanının sesine kulak vermesi ve yetkisi dahilindeki her şeyi yaparak, Yahudilerin maruz kaldıkları olumsuz sonuçları en aza indirmeye çalışması anlatılmaktadır. Tüm bunlar yaşanırken, Subay Gerstein'ın çabaları, Vatikan'ın Berlin Büyükelçiliğinde görevli bir diplomatın (ki filmin ilerleyen sahnelerinde bu kişinin ailesinin Vatikan'da müstesna bir yere sahip olduğu görülecektir, hatta Para ile akrabalık bağları dahi bulunmaktadır, filmdeki ismi Riccardo Fontana) dikkatini çeker. Gernstein ve Fontana, Papa'nın Hristiyan alemi üzerindeki etkisini kullanması ve konuyu kamuoyunun dikkatine getirmesi için ellerinden geleni yaparlar; fakat heyhat! Tüm bunlara karşın, diplomasi ve Vatikan'ın diğer devletlerle olan ilişkileri (Almanların saldırısından çekinmeleri gibi) bu açıklamanın bir türlü gelmemesi neticesini verir. Bunun üzerine Fontana, toplama kamplarına giden bir trene biner ve soluğu bir toplama kampında alır. Kararlı tavrı ve gördükleri bu toplama kampını Fontana için son durak yapacaktır. Bu arada savaş Almanların aleyhine dönmektedir. Masum ve Almanya'nın gücüne inanan halk halen bir zafer beklemekteyken, durumu yakından bilen yüksek rütbeli subaylar da durumdan kurtulmanın yollarını aramaktadırlar. (Soykırımın izlerinin silinmesi de dahil.) Gerstein de bir Büyükelçiliğe sığınır ve bildiklerini anlatan bir rapor yazar. Sığındığı Büyükelçilik de Gerstein için son durak olacaktır. Yahudilerin maruz kaldıkları sıkıntıları anlatan bu film de gayet başarılı olup 2 saatlik uzun süresine rağmen sıkılmadan izlenebilmektedir.

Kategori: Biyografi, Suç, Dram

Süre: 132 dak.

7.2 IMDB Puanı 6682 İzlenme